Vážení občané,

je tomu více než dva měsíce, kdy nám vichr odnesl čekárnu z autobusové zastávky směrem do Kostelce. Po celou dobu jsme se snažili zajistit výrobu nové boudy poptávkou u mnoha firem. Zde se nám však pravidelně dostávalo odmítnutí, neboť firmy jsou nyní zakázkami přetíženy nebo nabízely příliš dlouhé dodací lhůty či nehorázné ceny (i na dnešní poměry). Nyní se konečně podařilo čekárnu objednat a měla by být dodána nejdéle do konce května.

Výběr čekárny pro naši zastávku není jednoduchý. Jedná se o exponované místo vystavené nejen povětrnosti, ale především soustavným útokům vandalů. Kovové varianty typových čekáren s velkými prosklenými plochami, sice relativně rychle dostupné, jsme proto rovnou vyloučili. Za značně vysokou cenu neposkytují potřebné závětří a odolnost proti poškození. Nejvíce nám proto vyhovují dřevěné masivní stavby, které zapadají do estetického rámce okolních zastávek a které dokážeme relativně snadno udržovat a opravovat.

Omlouváme se tedy cestujícím za velký nekomfort při čekání na autobus. Vzhledem k uvedeným okolnostem jsme na zastávku nemohli nainstalovat provizorní přístřešek či lavičku, zejména z důvodu téměř každodenní činnosti vandalů. Jak jste si jistě povšimnuli, nedávno utrhli jedno světlo ze semaforu a trnem v oku je jim i 220 kg vážící odpadkový koš, který pravidelně nelení odvalit až do přilehlé louky. O nelegálním ukládání odpadků do zastávek ani nemluvě. Zabýváme se proto možností monitorovat zastávky kamerami. Ovšem jedná se o značnou investici v řádu několika set tisíc korun, proto i zde hledáme technicky i finančně schůdné řešení.

Děkujeme za pochopení a věříme, že nová čekárna bude brzy na svém místě a dlouho nám vydrží.

Martin Charvát-místostarosta