Vážení občané,

s lítostí Vám musíme připomenout, že během roku 2022 měly být vyměněny plechové popelnice za plastové, na což jsme upozorňovali již od začátku roku a informace visí na webu obce. Ne každý však zareagoval včas. Od roku 2023 je nebudou popeláři, z technických důvodů, ochotni vyvážet. Bohužel, vše se modernizuje a popelářská auta si s plechovými popelnicemi již příliš nerozumějí. Při této příležitosti také upozorňujeme na to, abyste věnovali pozornost ukládání odpadu do popelnic tak, aby nebyl vzpříčen nebo aby vodou zalitý popel na dně nádoby nepřimrzl. Nová auta s plně automatizovaným výsypem to neumí vyklepat tak dobře, jako stará. Bohužel, to je „pokrok“, který se nedá zastavit a s nímž se musíme smířit.

Popelnice 120L nebo 240L musí odpovídat technické specifikaci uvedené zde -ODKAZ-

Pokud si popelnici pořídíte sami, věnujte jejímu výběru a kvalitě potřebnou pozornost. U levných nekvalitních nádob nebude uznávána reklamace poškození. Je třeba ji nahlásit na OÚ, aby byla opatřena čipem a nálepkou.

Starou plechovou popelnici je možno odevzdat do šrotu na sběrném místě ve statku Na Návsi č.p. 1.

Na OÚ je možno, do vyprodání zásob, zakoupit nádoby 120L za 910 Kč a 240L za 1.150 Kč dodané svozovou firmou a jsou již opatřené čipem. (V případě většího zájmu nádoby doobjednáme.)

 

Děkujeme za pochopení

 

Martin Charvát – místostarosta

24.11.2022