Vážení občané,

na základě informací, které nám byly poskytnuty komplexně teprve nyní, Vás upozorňujeme na následující událost, která se významně dotkne provozu v obci a občanů, zejména v ul. Pražské.

V níže uvedených termínech bude probíhat velká oprava silnice I/2 (Pražská) v úseku mezi Mukařovem a Kozojedy. Všechny etapy stavby se dotknou provozu v naší obci značnými omezeními, přičemž v etapě I.a a I.b bude opravován úsek procházející naší obcí.

Oprava bude probíhat vždy na jednom jízdním pruhu a doprava bude řízena kyvadlově, a to v době 7-17 h ručně a v noci semafory. Po dobu celé opravy lze očekávat kolony přes Vyžlovku a značné omezení již tak špatného komfortu bydlení u hlavní silnice, což bude nutné strpět.

UPOZORNĚNÍ: V době opravy daného jízdního pruhu skrz obec, NEBUDOU MÍT PŘILEHLÉ NEMOVITOSTI PŘÍSTUP AUTEM Z TÉTO KOMUNIKACE!! V daných termínech bude uzavřen také přístup do ulic Štíhlické resp. Skalské. Křižovatka Pražská x Jevanská bude pro vjezd/výjezd z Jevanské také uzavřena. Objízdné trasy pro dopravu z obce a od Jevan povedou přes ul. Na Staré cestě. Lze zde očekávat zvýšený provoz, předpokládá se však, že od provoz z Jevan půjde logicky přímo na Kostelec n. Č.l. a nikoli objížďkou přes Vyžlovku.

AUTOBUSY: Linky zůstanou v provozu. Dojde k dočasnému přesunu zastávek umístěných na Pražské ul. Zastávky budou umístěny v ulici výše cca nad Pizzerii Vyžlovka.

Opravované úseky:

I.a 12.4. – 10.5. Vyžlovka směr do Kozojed / Mukařov

I.b 10.5. – 7.6. Vyžlovka směr do Mukařova / Mukařov

II.a 7.6. – 28.6. Louňovice a Kozojedy

II.b 28.6. – 19.7. Louňovice a Kozojedy

III.a 19.7. – 9.8. mezi Vyžlovkou a Louňovicemi

III.b 9.8. – 30.8. mezi Vyžlovkou a Louňovicemi

 

Kompletní technická zpráva v příloze viz -ODKAZ-

 

Za OÚ Vyžlovka dne 31. 3. 2023

Martin Charvát – místostarosta