Další aktivity

Nejen výlety, na Vyžlovce a v blízkém okolí můžete provozovat i spoustu dalších aktivit.

Plavání

Zaplavat si můžete v sezoně na přírodním koupališti u Vyžlovského rybníka. Prostor k tomu máte opravdu velký, protože rybník je největší ze soustavy na kaskáde Jevanského potoka. Rozlohou má 22,5 ha.

Plážový volejbal

Na koupališti si také můžete zahrát beachvolejbal na novém hřišti. Všechny potřebné informace naleznete v místní restauraci.

Winsurfing

Za příznivého větru můžete na ploše Vyžlovského vyzkoušet i tento sport.

Sportování na pláži

U rybníka můžete samozřejmě také sportovat na travnaté pláži (např. frisbee), záleží jen na vás!

Kde: Vyžlovka, Ke koupališti 118

Sportování na hřišti SK

Pokud je volno (mimo tréninky a zápasy) a neprobíhají žádné zásadní úpravy, můžete si zasportovat na travnatém hřišti SK Vyžlovka. Samozřejmě je potřeba se chovat k trávníku ohleduplně a předem se domluvit se správcem.

Tenis

Ve stejném areálu jako hřiště se nacházejí i tenisové kurty s antukovým povrchem. Vstupné je 100 Kč / hod. za kurt. Rezervace osobně u správce na hřišti nebo na tel. 321 677 451.

Nohejbal

Do třetice areál SK Vyžlovka. Nohejbalový kurt má antukový povrch a je k dispozici zdarma. Vybavení si lze vypůjčit u správce hřiště.

Kde: Vyžlovka, Sportovní 172

Bruslení v zimě

Když počasí dovolí a uhodí mrazy, nabízí okolní rybníky téměř ideální příležitost k nasutí bruslí a případným hokejovým bitvám. Vždy se jedná o společenskou událost, při které se na ledě schází mnoho místních.

Kde: rybníky, zejména „Vyžlovák“

In-line bruslení

Na místní komunikace můžete vyjet také na kolečkových bruslích. Hodně bruslařů jezdí po Staré cestě (směr fotbalové hřiště). Jen pozor na auta!

Houbaření

Okolní lesy představují ideální prostředí pro růst hub. Smrky v kombinaci s listnatými stromy slibují od hříbků přes kozáky až po bedly – při dobrých podmínkách si odnesete bezproblému plný košík.

Kde: Černokostelecké lesy

Jízda na koni

V blízkém okolí najdete hned dva ranče nabízející projížďky na koních a další atrakce, vhodné zejména pro děti. Jedná se o stáje ŽernovkaDolton ve Svojeticích.

Rybaření

Na vybraných rybnících jevanské kaskády (nikoliv však na Vyžlovském) lze chytat ryby – musíte si ovšem samozřejmě pořídit platnou povolenku, více informací na stránkách ŠLP.

Lov zvěře s doprovodem

ŠLP v Kostelci nad Černými lesy také nabízí za poplatek a po předchozí dohodě možnost asistovaného lovu zvěře, které je v lesích opravdu požehnaně. Pokud vás tato nabídka láká, zavítejte na web ŠLP (ceník + info). Na farmě v Jevanech je potom umožněn rovněž prodej zvěřiny – ceník opět na těchto stránkách.

Kde: Černokostelecké lesy