Přírodní koupaliště Vyžlovka je zajímavým místem pro relaxaci, sportovní činnost, různé druhy zábavy a také ideální prostředí pro děti. K dispozici je stánek s občerstvením vč. malé restaurace.

Místo je rovněž vyhledávanou turistickou lokalitou – více o okolních zajímavostech s tipy na výlety najdete v části Turista.

Platí zákaz psů. Psi na vodítku mohou pouze na terasu restaurace.

Sezona letos začíná 01.06.2024.

Na příjemném a klidném místě u břehu Vyžlovského rybníka je možné (kromě koupání a slunění) zahrát plážový volejbal a zapůjčit si paddleboardy.

Součástí koupaliště je malá restaurace s občerstvením otevřená po celou sezónu od 10 h do večera. Kontakt na restauraci: 608 210 004.

Zásluhou občanského sdružení Vyžlovka pro děti se v roce 2006 na pláži vybudovalo dětské hřiště (dětský koutek) a díky iniciativě KC Liščí pětka – výtěžku z prodeje mediálně známého kalendáře „Vyžlovka a její krás(k)y“, má areál od roku 2009 nové beachvolejbalové hřiště. Možností, jak zde trávit volný čas, je tedy vskutku požehnaně.

Samotné koupání je pak umožněno v chovném rybníku Vyžlovský s písečným a jen velmi zvolna se svažujícím břehem (vhodné pro děti). Jelikož je rybník určen především pro chov ryb, nelze v něm chemicky upravovat vodu. Ta je však pravidelně podrobována důkladným rozborům – aktuální situaci si můžete ověřit např. na webu Krajské hygienické stanice.

Areál koupaliště je v sezóně přístupný non stop. V případě příznivého počasí je pobyt v areálu zpoplatněn od 9 do 19h. Občerstvení funguje do večerních hodin.
Provozní a návštěvní řád – viz odkaz.

Cena

  • 70 Kč / den dospělí
  • 40 Kč děti 7 – 15 let
  • děti do 6 let zdarma

Permanentky

  • dospělí 400 Kč
  • děti 100 Kč
  • důchodci 300 Kč

Koupaliště je orientováno na jih, takže zde rozhodně není o sluneční paprsky nouze. Dostatek míst je však i ve stínu stromů – zkrátka, vybere si každý si vybere. Z travnaté pláže se navíc naskýtá nádherný pohled na okolí, především na lesy Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny. V areálu samozřejmě nechybí ani sprcha na břehu rybníka.

Koupaliště Vyžlovka tedy představuje téměř ideální místo pro odpočinek v přírodě, na dosah hlubokých lesů a jen několik km od hlavního města.

Parkování je možné v přilehlém okolí koupaliště, neblokujte prosím vjezdy a komunikace, a pokud nechcete brát auto, dostanete se sem pravidelnými příměstskými linkami PID ze stanice Praha-Háje č. 381, 382 a 387 – viz https://www.pid.cz

Adresa:

Vyžlovka, Ke koupališti 118
PSČ 281 63
Okres Praha Východ

Kontakt na provozovatele: 602 395 584