Přírodní koupaliště Vyžlovka je zajímavým místem pro relaxaci, sportovní činnost, různé druhy zábavy a také ideální prostředí pro děti.

 

Místo je rovněž vyhledávanou turistickou lokalitou – více o okolních zajímavostech s tipy na výlety najdete v části Turista.

Areál koupaliště otevřen denně od 10h – 18h podle počasí

Cena: 40 Kč / den dospělí, 20 Kč děti
Permanentky:
dospělí
300 Kč, (vyžlovkské) děti do 18 let 50 Kč, důchodci 200Kč, rodiče (vyžlovských) dětí jako doprovod 50 Kč.

Platí zákaz vodění psů do areálu!

 

Sezona letos začíná Vyžlovským létem 1. 6.2019.

koupaliste-leto-2006
Koupaliště uprostřed sezony

Na příjemném a klidném místě u břehu Vyžlovského rybníka je možné (kromě koupání a slunění) zahrát si ping-pong, šipky, fotbálek, plážový volejbal, kuželky či kroket.

Zásluhou občanského sdružení Vyžlovka pro děti se v roce 2006 na pláži vybudovalo dětské hřiště (dětský koutek) a díky iniciativě KC Liščí pětka – výtěžku z prodeje mediálně známého kalendáře „Vyžlovka a její krás(k)y“, má areál od roku 2009 nové beachvolejbalové hřiště. Možností, jak zde trávit volný čas, je tedy vskutku požehnaně.

 

odpocinek-ve-stinu
Odpočinek ve stínu

Samotné koupání je pak umožněno v chovném rybníku Vyžlovský s písečným a jen velmi zvolna se svažujícím břehem (vhodné pro děti). Jelikož je rybník určen především pro chov ryb, nelze v něm chemicky upravovat vodu. Ta je však pravidelně podrobována důkladným rozborům – aktuální situaci si můžete ověřit např. na webu Krajské hygienické stanice.

Koupaliště je orientováno na jih, takže zde rozhodně není o sluneční paprsky nouze. Dostatek míst je však i ve stínu stromů – zkrátka, vybere si každý si vybere. Z travnaté pláže se navíc naskýtá nádherný pohled na okolí, především na lesy Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny. V areálu samozřejmě nechybí ani sprcha na břehu rybníka.

Mimo výše zmíněné aktivity hostí areál u rybníka i řadu kulturních, resp. sportovních akcí. Za všechny jmenujme například Vyžlovké léto (01.06.), triatlon „Železný muž“ (červenec / srpen) atp.

Koupaliště Vyžlovka tedy představuje téměř ideální místo pro odpočinek v přírodě, na dosah hlubokých lesů a jen několik km od hlavního města. Parkování je před vstupem do areálu zdarma a pokud nechcete brát auto, dostanete se sem pravidelnými příměstskými linkami PID ze stanice Praha-Háje č. 381, 382 a 387 – viz sekce Doprava.

Adresa

Vyžlovka, Ke koupališti 118
PSČ 281 63
Okres Praha Východ

Kontakt na provozovatele občerstvení a sportoviště: 605154583

Nový nájemce koupaliště otevírá sezónu – restaurace a stánky na koupališti začínají svůj provoz 01.06.2019.

V pátek 31.května bude provozovatel točit zmrzlinu pro děti ZDARMA!


Zobrazit místo Obec Vyžlovka na větší mapě