Přírodní koupaliště Vyžlovka

Přírodní koupaliště Vyžlovka je zajímavým místem pro relaxaci, sportovní činnost, různé druhy zábavy a také ideální prostředí pro děti. K dispozici je stánek s občerstvením vč. malé restaurace.

Místo je rovněž vyhledávanou turistickou lokalitou – více o okolních zajímavostech s tipy na výlety najdete v části Turista.

Areál koupaliště je otevřen denně od 9h do 18h podle počasí.

Provozní a návštěvní řád – viz odkaz.

Dodržujte aktuální opatření COVID platná pro návštěvu koupališt viz odkaz.

Cena:

  • 40 Kč / den dospělí
  • 20 Kč děti

Permanentky:

  • dospělí 300 Kč
  • (vyžlovkské) děti do 18 let 50 Kč
  • důchodci 200Kč
  • rodiče (vyžlovských) dětí jako doprovod 50 Kč.

Psi moho pouze na terasu k restauraci. Vstup psů na trávník je zakázán!

Sezona letos začíná 30.05. 2021, avšak může být omezena příslušnými nařízeními s ohledem na vývoj epidemie koronaviru a dodržováním platných hygienických nařízení.

Zásluhou občanského sdružení Vyžlovka pro děti se v roce 2006 na pláži vybudovalo dětské hřiště (dětský koutek) a díky iniciativě KC Liščí pětka – výtěžku z prodeje mediálně známého kalendáře „Vyžlovka a její krás(k)y“, má areál od roku 2009 nové beachvolejbalové hřiště. Možností, jak zde trávit volný čas, je tedy vskutku požehnaně.

Samotné koupání je pak umožněno v chovném rybníku Vyžlovský s písečným a jen velmi zvolna se svažujícím břehem (vhodné pro děti). Jelikož je rybník určen především pro chov ryb, nelze v něm chemicky upravovat vodu. Ta je však pravidelně podrobována důkladným rozborům – aktuální situaci si můžete ověřit např. na webu Krajské hygienické stanice.

Koupaliště VyžlovkaKoupaliště Vyžlovka

Koupaliště je orientováno na jih, takže zde rozhodně není o sluneční paprsky nouze. Dostatek míst je však i ve stínu stromů – zkrátka, vybere si každý si vybere. Z travnaté pláže se navíc naskýtá nádherný pohled na okolí, především na lesy Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny. V areálu samozřejmě nechybí ani sprcha na břehu rybníka.

Koupaliště Vyžlovka tedy představuje téměř ideální místo pro odpočinek v přírodě, na dosah hlubokých lesů a jen několik km od hlavního města. Parkování je před vstupem do areálu zdarma a pokud nechcete brát auto, dostanete se sem pravidelnými příměstskými linkami PID ze stanice Praha-Háje č. 381, 382 a 387 – viz sekce Doprava.

Adresa

Vyžlovka, Ke koupališti 118
PSČ 281 63
Okres Praha Východ

Restaurace a stánky na koupališti jsou v provozu.


Zobrazit místo Obec Vyžlovka na větší mapě.