Přírodní koupaliště Vyžlovka je zajímavým místem pro relaxaci, sportovní činnost, různé druhy zábavy a také ideální prostředí pro děti.

 

Místo je rovněž vyhledávanou turistickou lokalitou – více o okolních zajímavostech s tipy na výlety najdete v části Turista.

Areál koupaliště otevřen denně od 1.června 10h – 18h podle počasí

Cena: 30 Kč / den dospělí, 15 Kč děti
Permanentky:
dospělí
300 Kč, (vyžlovkské) děti do 18 let 50 Kč, důchodci 200Kč, rodiče (vyžlovských) dětí jako doprovod 50 Kč.

Restaurace otevřena v sezoně denně od 10:00 do 23:00 hod.

Platí zákaz vodění psů do areálu!

Provozní řád koupaliště

Aktuální stav vody

 

Sezona letos začne Vyžlovským létem, 4. 6.2016 od 14 hodin do……..zážitky pro děti i dospělé viz plakát.

koupaliste-leto-2006
Koupaliště uprostřed sezony

Na příjemném a klidném místě u břehu Vyžlovského rybníka je možné (kromě koupání a slunění) zahrát si ping-pong, šipky, fotbálek, plážový volejbal, kuželky či kroket.

Zásluhou občanského sdružení Vyžlovka pro děti se v roce 2006 na pláži vybudovalo dětské hřiště (dětský koutek) a díky iniciativě KC Liščí pětka – výtěžku z prodeje mediálně známého kalendáře „Vyžlovka a její krás(k)y“, má areál od roku 2009 nové beachvolejbalové hřiště. Možností, jak zde trávit volný čas, je tedy vskutku požehnaně.

Rezervace hřiště:

Lucie Brdková tel. 774 626 292
Tomáš Řehák tel. 777 281 631

Ceník

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL 1 hod 150,-
Předplatné na PLÁŽOVÝ VOLEJBAL 9 + 1 hod zdarma 1350,-
RUSKÉ KUŽELKY 1 hod 30,-
PETANQUE 1 hod 30,-
CROCKET 1 hod 50,-
STOLNÍ TENIS 1 pálka 15,-

 

odpocinek-ve-stinu
Odpočinek ve stínu

Samotné koupání je pak umožněno v chovném rybníku Vyžlovský s písečným a jen velmi zvolna se svažujícím břehem (vhodné pro děti). Jelikož je rybník určen především pro chov ryb, nelze v něm chemicky upravovat vodu. Ta je však pravidelně podrobována důkladným rozborům – aktuální situaci si můžete ověřit např. na webu Krajské hygienické stanice.

Koupaliště je orientováno na jih, takže zde rozhodně není o sluneční paprsky nouze. Dostatek míst je však i ve stínu stromů – zkrátka, vybere si každý si vybere. Z travnaté pláže se navíc naskýtá nádherný pohled na okolí, především na lesy Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny. V areálu samozřejmě nechybí ani sprcha či převlékárny.

Ztrátu kalorií lze doplnit skvělými koktejly, velkým výběrem občerstvení, alko i nealko nápojů a tradičními značkami českého piva za přijatelné ceny. Součástí restaurace je i venkovní zahrádka na terase s vyhlídkou na rybník a okolí, bar a diskotékový sál.

restaurace-na-koupalisti
Restaurace Na Koupališti

Mimo výše zmíněné aktivity hostí areál u rybníka i řadu kulturních, resp. sportovních akcí. Za všechny jmenujme například triatlon „Železný muž“ (červenec / srpen) nebo koncert skupiny Tři sestry (srpen).

Koupaliště Vyžlovka tedy představuje téměř ideální místo pro odpočinek v přírodě, na dosah hlubokých lesů a jen několik km od hlavního města. Parkování je před vstupem do areálu zdarma a pokud nechcete brát auto, dostanete se sem pravidelnými příměstskými linkami PID ze stanice Praha-Háje č. 381, 382 a 387 – viz sekce Doprava.

Adresa

Vyžlovka, Ke koupališti 118
PSČ 281 63
Okres Praha Východ


Zobrazit místo Obec Vyžlovka na větší mapě